Utstillinger 2019

30.11.18 - 20. januar
ANNE HANSEN
Keramikk

26. januar - 24. februar
JOHAN SØDERSTRØM
Maleri

26. januar - 24. februar: Verandarommet
ANNE PFEFFER GJENGEDAL
Objekter og bilder på vegg

2. mars - 31. mars
RAGNHILD MONSEN
Tekstilkunst

6. april - 12. mai
ARON LIE
Smykkekunst

18. mai - 16. juni
ELIN RØDSET
Grafikk

Juni - august
S O M M E R U T S T I L L I N G
Billedkunst og kunsthåndtverk

VERANDAROMMET

GRO IRENE ALDRIN // Ny i Det Gule Huset


24. august - 22. september
AAGE SCHOU
Keramikk

Verandarommet
ELEANOR GLOVER
Drawings

28.september - 27. oktober
Stina Langlo Ørdal
Illustrasjon

2. november - 1. desember
MORTEN HAUGMO
Smykkekunst/ Objekt

7 – 24. des.
ASKER BILDENDE KUNSTNERE

Juryert utstilling // diverse disipliner

Verandarommet
JAN UELAND
Skulptur


UTSTILLLINGER 2018

MARTINE LINGE
Skulptur

SOLVEIG AALBERG
Tekstil

GINE SOMMERFELT
Smykker / foto

ANNA LAMBERT
Keramikk

DAVID THOMAS
Maleri

HILDE C. KJEPSO
Bilder / Collage

MORTEN HAUGMO // RANDOLPH HIGHBERG
Smykkeobjekt / Tresnitt

S O M M E R U T S T I L L I N G
Billedkunst og kunståndtverk

PRESENTASJON AV NYE MEDLEMMER

ASTRID SLEIRE
Skulpturell keramikk

PATRIK BERG
Grafikk

GUDVEIG BERGER WALTHINSEN
Sammenstillinger i tre, skulpturobjekt

JEAN-FRANCOIS NICOLAS
Fobier - div. teknikker

J U L E U T S T I L L I N G
Kunsthåndverk og billedkunst


UTSTILLINGER 2017

NYE KUNSTNERE
En presentasjon

GJERTRUD HALS
Rominstallasjon

PERNILLE ROSFJORD
Skulptur & bilder

SETSUKO KURIOKA
Tråd / tegning

CLAZIEN BERGSMARK
Bilder, div. teknikker

S O M M E R U T S T I L L I N G
Skiftende utstillinger, kunsthåndverk og billedkunst

MARIANNE BROCH
Trearbeider, landart

INGERLISE GRØTHE
Stilleben, maleri

SARAH HONEYMAN
Keramikk / skulptur

MILLIE BEHRENS
INGJERD HANEVOLD
ÅSE MARIT THORBJØRNSRUD

Smykker

J U L E U T S T I L L I N G
Kunsthåndverk og billedkunst


UTSTILLINGER 2016

Nye kunstnere / nye arbeider

” 8 TEGNERE ”
Johannes Borchgrevink Hansen, Karen Ingeborg Bye, Pippip Ferner, Randolph Highberg, Truls Rukke Hjelmark, Ellen S. Holtskog, Janine Magelsen, Hedvig Lien Rytter


DORTHE SØNDERGAARD
keramikk, porselen

KNEIP
Stian Korntved Ruud og Jørgen Platou Willumsen

KJELL HOMMERSTAD
tre, skulptur

S O M M E R U T S T I L L I N G

Skiftende utstillinger, kunsthåndverk og billedkunst

ÅPEN

KJERSTI JOHANNESSEN
glass-installasjon

JAN HENNING LARSEN
tresnitt

KOPPER
kollektivutstilling

J U L E U T S T I L L I N G
kunsthåndverk og billedkunst


UTSTILLINGER 2015

GRAFIKK

NYE KUNSTNERE/NYE ARBEIDER

GABRIELLA GÖRANSSON
Papirinstallasjoner

MORTEN HAUGMO
Skulpturelle objekter

NORGES GULLSMEDFORBUNDS

VANDREUTSTILLING 2014-15

KARI ANNE HELLEBERG BAHRI
Tekstilinstallasjon

PETITE WERENSKIOLD SKAUGEN
Collager


SOMMERUTSTILLING

Skiftende utstillinger, kunsthåndverk og billedkunst.


ELLEN GRIMM TORSTENSEN
Maleri / tegning

ELISABETH VON KROGH og TORE AARHOLT
Collager og keramiske arbeider.

ANNETTE & CAROLINE KIERULF
Tresnitt

JULEUTSTILLING
Kunsthåndverk og billedkunst.

UTSTILLINGER 2014

NYE KUNSTNERE / NYE ARBEIDER


JANNE GILL JOHANNESSEN
Maleri

MAINA MOVIG
Installasjon

DAG BRATBERGSENGEN
Keramikk / skulptur

KOLLEKTIVUTSTILLING


SOMMERUTSTILLING

Skiftende utstillinger, kunsthåndverk og billedkunst

GUDVEIG BERGER WALTHINSEN
"ESSENS" Tempera på plate

ANNE HANSEN
"LETT LEIRE" Keramikk

SOLVEIG LANDA
"INGENSTEDSFRA" Silketrykk og monotypi.

AAGE SCHOU
"MANN OG ELEMENTER" Keramikk

JULEUTSTILLING